תוכנית "גן המדע" ליציאה מהתמכרויות
טיפול פסיכולוגי קליני בשילוב פסיכולוגיה יהודית
בהנהלת דורי לוי פסיכולוג קליני מומחה

רשיון קליני מס 5548
מטפל משפחתי מוסמך
ספק משרד הביטחון מספר 12127
בוגר המכון הידוע בעולם (MRI) לטיפולים ממוקדים שבעמק הסיליקון

בכוחכם לשנות עכשיו
ואִם לֹא עַכְשָׁיו, אֵימָתָי


אצלנו כל פונה מקבל פסיכולוג קליני אישי ומטפל אישי שזמין עבורו

הסבר על התוכנית

תעודות פסיכולוג מומחה מטעם משרד הבריאות
ותעודת מטפל משפחתי מוסמך

 

הכנסו עכשיו:  התוכנית ליציאה מהתמכרויות

 

הקדושה הסמים ושער הגיהנום ה"אני"האמיתי והמזוייף

 

מהות הדיכאון בימינו טיפול דרך לימוד


הקליקו לכל הראיונות...

 

 

 

 054-4990201

 

 

טיפול ולימוד יהודי בהתמכרויות

שלום שמי דורי לוי יש לי ניסיון רב ואישי בהתמכרויות רבות. אני פסיכולוג קליני מומחה ומטפל משפחתי מוסמך. למדתי והתמחיתי בטיפול בהתמכרויות בארצות הברית ובישראל במסגרת לימודי הפסיכולוגיה הקלינית. אני עובד שנים רבות עם מכורים מכל הסוגים בטיפול פרטני, טיפול משפחתי.

הרעיון

חלק מהנגמלים אשר היו במרכזי גמילה, חוזרים להשתמש בסם כמעט מיד לאחר השחרור. הסיבות לכך מגוונות כשבחלקן קיים ממד של דיכאון וחזרה לסביבה שהובילה לשימוש בסם. החזרה המידית לסביבה המוכרת והישנה, הקושי להשתלב בחיים נורמטיביים ולשנות את הרגלי חייו של הנגמל, תורמים לכישלון החוזר. האמונה שמכור הוא חולה לכל החיים אינה מסייעת לחלק מהאנשים להתקדם ולצאת לגמרי מההתמכרות. בגישה היהודית אנו מאמינים ועובדים על פי ההנחה שכל אחד יכול לצאת לגמרי ולהיות רגיל. זה דורש אומץ והתחברות לרצון ולעונג. עונג הוא הדבר האמיתי בחיים ששווה לי לשאוף אליו. בניגוד לעונג השקרי מהסם, עונג אמיתי בא ממציאת כיוון מקצועי חיזוק קשרי המשפחה, הקמת משפחה וביסוס קשרים נכונים, תרומה משמעותית לחברה.

הפונים

הפונים אלינו, הנמצאים מתאימים, עוברים תהליך של טיפול פסיכולוגי ופסיכותרפיה אישית עם פסיכולוג קליני. המשפחה מקבלת הדרכה במסגרת טיפול משפחתי עם מטפלים משפחתיים מוסמכים. הקניית עולם תוכן וערכים והכרת אפשרויות נוספות להתמודד עם ההתמכרות. 

הנחת היסוד

הנחת היסוד שלי היא שיש לטפל בסביבה הטבעית תוך גיוס של בני המשפחה ו/או הדמויות העיקריות בחייו. אני לוקח בחשבון שבסביבה הביתית הוא חשוף לסמים ולאותם כוחות וחברה שהובילה אותו להתמכרות. מצד שני, אנו מאמינים שהקשר שנוצר עמנו בסביבה הטבעית מסייע לשינוי עמוק יותר בטווח הארוך. איננו מבודדים את הפונה מהסביבה, אלא עובדים בסביבה ומשנים את יחסיו עמה. אנו שמים דגש חזק על יצירת קשר כיון שאנו מבחינים ורואים מניסיוננו ששילוב של תכני לימוד וערכים יהודים עוזרים רבות לנפש. יוצרים עניין סביב הלימוד. אנו מנסים בדרך זו לכוון את תשומת הלב מההתמכרות וליצור ערך ממשי על ידי מציאת כיוון חיובי יותר.

העבודה עם הפונה מתבצעת באופן שמתאים לו וליכולותיו. אנחנו עובדים עמו ומתעמתים ישירות עם ההכחשה ועם אורח החיים שהוביל להתמכרות וכל זאת בסביבה הטבעית של הפונה.

התהליך:

  • קביעת פגישה ראשונית בה נשמע אתכם ונציע תכנית טיפולית.
  • שיחות שבועיות עם פסיכולוג קליני מומחה להתמכרויות
  • טיפול משפחתי לחיזוק המשפחה.

 

הגישה הטיפולית

  • אצלנו כל פונה מקבל פסיכולוג קליני אישי ומטפל אישי שזמין עבורו בתהליך
  • דורי התמחה בטיפול לפי הגישה הנרטיבית במכון הידוע בעולם בתחום: במכון למחקר מנטלי שבפאלו אלטו קליפורניה -  Mental Research Institute . אצל מייקל וויט ואצל דויד אפסטון, פרופסור כבוד באוניברסיטת JFK בברקלי בארצות הברית. השתלם אצל המורים המובילים בעולם בתחום הפסיכולוגיה הנרטיבית והטיפול הממוקד.
  • דורי הוא פסיכולוג קליני מומחה מטעם משרד הבריאות ומטפל משפחתי מוסמך מטעם האגודה הישראלית לטיפול במשפחה.
  • דורי למד לתואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן ולתואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת JFK שבברקלי קליפורניה. 
  • הגישה הטיפולית שלנו מבוססת על ניסיון של שנים בתחום. אנחנו מאמינים בגישות הממוקדות, הנרטיביות וקצרות המועד ואנו משלבים בטיפול גישות קצרות וממוקדות.
  • קליניק לטיפול ולימוד יהודי בהתמכרויות. ברחובות.
  • מתמחה בטיפול יהודי ועובד עם האוכלוסייה הדתית/חרדית.  

 

בברכה

דורי לוי, פסיכולוג קליני
מורשה לעסוק בפסיכולוגיה
רישיון קליני מס 5548
תוכנית "גן המדע" ליציאה מהתמכרויות
טיפול פסיכולוגי קליני בשילוב פסיכולוגיה יהודית

רחובות המדע, רחובות 7608626
נייד: 054-4990201